MENU

Portret i Karykatura

Wykładowca

Danuta Krajewska

Czas trwania

Zajęcia

praktyczne

Grupa

5-10 osób

Cena

70 złotych/miesiąc

Zapisz się

Podziel się

Plan zajęć

 

PORTRET I KARYKATURA dla dorosłych / dla młodzieży
W programie :
1. wykład z pokazem
2. ćwiczenia na podstawie fotografii, z martwą naturą, w oparciu o żywego modela, z zastosowaniem różnych (wybranych) technik np. ołówek, węgiel, cienkopis, marker, kredka, akwarela, tempera, akryl, kolaż itp.
3. korekty indywidualne – dostosowane do tempa pracy i potrzeb  każdego z uczestników

Zagadnienia:

  1. Podstawy fizjonomii twarzy osoby dorosłej i dziecka
  2. Różnorodność typologiczna twarzy – szukanie kształtu na zasadzie skojarzeń
  3. Antropologiczne cech twarzy
    4. Wprowadzenie do przestrzennego postrzegania twarzy na zasadzie skojarzeń
  4. Budowa bryły twarzy z zastosowaniem światłocienia – praca walorem
    6. Podobieństwo, czyli próba pokazania charakteru modela
  5. Wyraz twarzy – stopniowa minimalizacja środków wyrazu do uzyskania oszczędnej linii
  6. Pokazanie nastroju za pomocą światła, cienia i koloru.

O wykładowcy

Danuta Krajewska /mgr sztuki po ASP w Poznaniu/ – dyplom  z pedagogiki sztuki oraz artystyczny w pracowni rysunku prof. ASP Anny Tyczyńskiej „To co odrzucone…” na Wydziale Edukacji Artystycznej obroniła w 2010r.  Od 1999r. związana ze środowiskiem artystycznym Olsztyna. Plastyką i sztuką szeroko pojętą, zawodowo, zajmuje się od 1985r.  Swoją pierwszą indywidualną wystawą malarstwa w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie (1999r.) rozpoczęła działalność artystyczną, która na przestrzeni lat zaowocowała ponad 80 wystawami – głównie na terenie Polski, ale także Europy np.Paryż, Rzym, Vaplewo – Chorwacja. Przez 20 lat, malarstwo było sposobem na życie, sposobem przetwarzania, a raczej zapisywania zastanej rzeczywistości, rodzajem dziennika, tyle że w formie szkiców malarskich, obrazów olejnych, a w ostatnich latach także grafik komputerowych i rysunków. Pełniło także rolę terapeutyczną.  Stypendium Prezydenta Olsztyna w 2003r.za cykl obrazów „Ziemia Nasza” oraz udział w konkursach organizowanych przez Art Deco-Olsztyn, skłoniło artystkę do zainteresowania się architekturą zabytkową Warmii i Mazur i Olsztyna.
Dzięki pracy w stowarzyszeniach i grupach twórczych, w praktyce, mogła zrealizować swoje marzenia o realizacjach scenograficznych oraz zainteresować się edukacją dzieci i młodzieży oraz promocją sztuki nieprofesjonalnej.
W grudniu 2015r.na wniosek W-MS ARESZT SZTUKI, Minister Kultury i Dziedzictwa przyznał jej honorową odznakę ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ.

W swojej działalności, zarówno artystycznej jak i pedagogicznej, zwracam szczególną uwagę na terapeutyczną rolę sztuki.

Strona autorska: http://dankrajewska.wixsite.com/painting

Galeria