MENU

Malarstwo dla dzieci

Wykładowca

Danuta Krajewska

Czas trwania

środa, godz. 15:00-17:00, 8 godzin w miesiącu, od października do maja, istnieje możliwość rozpoczęcia warsztatów w dowolnym miesiącu, tempo pracy jest dostosowywane indywidualnie do każdego słuchacza

Zajęcia

praktyczne

Grupa

7- 10 osób

Cena

70 złotych/miesiąc

Zapisz się

Podziel się

Plan zajęć

Zasady budowania bryły postaci ludzkiej, za pomocą koloru, światła i cienia.

Podstawowe zasady i kryteria obowiązujące przy tworzeniu portretu.

Martwa natura od strony plastycznej i znaczeniowej.

Techniki malarskie i mieszane w tworzeniu obrazów dekoracyjnych z wyobraźni i natury.

Sposoby tworzenia kopii i obrazów inspirowanych malarstwem ulubionych mistrzów.

Co przynieść na warsztaty malarskie:

Farby plakatowe lub akwarele  /na początek mały komplet/, kubki na wodę , palety: tektura/deseczka, pędzle

O wykładowcy

Danuta Krajewska /mgr sztuki po ASP w Poznaniu/ – dyplom  z pedagogiki sztuki oraz artystyczny w pracowni rysunku prof. ASP Anny Tyczyńskiej „To co odrzucone…” na Wydziale Edukacji Artystycznej obroniła w 2010r.  Od 1999r. związana ze środowiskiem artystycznym Olsztyna. Plastyką i sztuką szeroko pojętą, zawodowo, zajmuje się od 1985r.  Swoją pierwszą indywidualną wystawą malarstwa w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie (1999r.) rozpoczęła działalność artystyczną, która na przestrzeni lat zaowocowała ponad 80 wystawami – głównie na terenie Polski, ale także Europy np.Paryż, Rzym, Vaplewo – Chorwacja. Przez 20 lat, malarstwo było sposobem na życie, sposobem przetwarzania, a raczej zapisywania zastanej rzeczywistości, rodzajem dziennika, tyle że w formie szkiców malarskich, obrazów olejnych, a w ostatnich latach także grafik komputerowych i rysunków. Pełniło także rolę terapeutyczną.  Stypendium Prezydenta Olsztyna w 2003r.za cykl obrazów „Ziemia Nasza” oraz udział w konkursach organizowanych przez Art Deco-Olsztyn, skłoniło artystkę do zainteresowania się architekturą zabytkową Warmii i Mazur i Olsztyna.
Dzięki pracy w stowarzyszeniach i grupach twórczych, w praktyce, mogła zrealizować swoje marzenia o realizacjach scenograficznych oraz zainteresować się edukacją dzieci i młodzieży oraz promocją sztuki nieprofesjonalnej.
W grudniu 2015r.na wniosek W-MS ARESZT SZTUKI, Minister Kultury i Dziedzictwa przyznał jej honorową odznakę ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ.

W swojej działalności, zarówno artystycznej jak i pedagogicznej, zwracam szczególną uwagę na terapeutyczną rolę sztuki.

Strona autorska: http://dankrajewska.wixsite.com/painting