Fotografia pejzażu, fauny i flory

Wykładowca

Cezary Dębowski

Zajęcia

teoretyczne i praktyczne

Grupa

5-8 osób

350 złotych

Plan zajęć

Fauna i flora – nieskończona kopalnia tematów.

Porady dotyczące fotografii zwierząt.

Fotografia przyrodnicza a pora roku, pora dnia, warunki pogodowe.

Ujęcia statyczne i dynamiczne.

Ruch w fotografii, „decydujący moment”.

Kiedy warto złamać pewne zasady fotograficzne z korzyścią dla zdjęcia?

Fotografia przyrodnicza – dokumentacja a indywidualne spojrzenie.

Ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem wiadomości zdobytych na zajęciach teoretycznych.

Poszukiwania ciekawych motywów.

Jak uzyskać niebanalny kadr ?

Rozwiązywanie problemów technicznych.

Podsumowanie i utrwalenie zdobytych umiejętności.

Selekcja materiału zdjęciowego.

Podstawowa edycja fotografii w programie graficznym.

Prezentacja fotografii.

Fotografia poprawna technicznie a „świetne zdjęcie”.

Inspiracje fotograficzne.

Motywacja i konsekwencja w fotografii.

Jeden motyw – różne spojrzenia.

Spójny cykl fotografii.

Rozwiązywanie problemów technicznych.

O wykładowcy

W latach 2011-2013 autor comiesięcznego cyklu „Sekrety fotografii przyrody” w miesięczniku „Foto”. Fotografią zajmuje się od kilkunastu lat. Głównym tematem jego prac jest przyroda i pejzaż Warmii i Mazur. Wielokrotny zdobywca nagród w ogólnopolskich konkursach fotograficznych, ważniejsze z nich to:„Złap oddech Zielonych Płuc Polski” (pierwsza nagroda w 2001 roku oraz Grand Prix w 2004 i 2006 roku), „Chrońmy od zapomnienia kulturę ludową” (pierwsza nagroda w 2002 roku), „Parki Narodowe” (pierwsza nagroda w 2005 roku), „Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne” (pierwsze nagrody w kategoriach: Fauna i flora, Pejzaż oraz Grand Prix w 2005 r.), „Nieustraszeni” ( pierwsza nagroda w kategorii Natura i krajobrazy w 2006 roku), „Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic” (pierwsza nagroda w kategorii Natura w 2006 roku), „Turystyczne Odkrywanie Warmii” (pierwsza nagroda w 2007 roku).

Jego prace publikowane były w prasie ogólnopolskiej, między innymi w  dwutygodniku „Viva”, miesięcznikach „Podróże” i „Foto”. Jest autorem albumu fotograficznego „Magiczna Kraina. Warmia i Mazury”.